Zprávy ze tříd

Zde budou zveřejněny informace pro žáky i rodiče z jednotlivých tříd.


1. třída

2. třída

3. třída

4. třída

5. třída

6. třída

7. třída


Naše vaření

Naše vaření

Oběd odhlášen, holky si vyvářejí a nezapomenou i na mě. Děkuji vám holky moje. KJZápis z třídní schůzky - prosinec 2019

Lyžařský kurz

Informace ke kurzu je možné stáhnout zde. Další dokumenty v "Dokumentech školy"/Formuláře ke školním pobytům.
Vánoční trhy 2019

Vánoční trhy 2019

Povedly se nám a bavilo nás to.IQ Landia

IQ Landia

IQ Landia

Výlet s osmáky do Liberce. Bylo to super. Přiblížení vědy dětem se moc povedlo i paní učitelky si zařádily.Prostor Pro

Prostor Pro

V říjnu opět přijel Prostor Pro. Posunuli jsme se dál, jsme o rok starší, víme toho víc  a díky Prostoru Pro jsme si více věcí ujasnili. Těšíme se na další.závazná přihláška LVZ

informace z rodičovské schůzky - 17.09. 2019

Doučování z matematiky

Naše škola nabízí žákům 7. třídy doučování z matematiky zaměřené na dovysvětlení a procvičení učiva z matematiky 7. třídy dle potřeb žáků. Kroužek je financován z fondů EU, pro vaše děti tedy zdarma. Přihlášení je závazné. Začínáme 16.9.2019.

Scházet se budeme každé pondělí od 700 v 7. třídě s p. učitelkou Knoulichovou. 
Prostor pro

12. října přijel k nám Prostor Pro.Jezdí na naši školu už tradičně a tento rok nás čekají jěště dvě setkání a to v březnu a květnu. Poprvé jsme se seznamovali jako kolektiv dohromady a měli jsme se dozvědět něco o naších vzájemných vztazích, spolupráci a kamarádství.

Pernštejni

Tělák na sněhu

Bylo krásně, tak proč být v sokolovně.
Besídka

Krabice Odvezeny

Všechny krabice jsem naskládala do auta a odvezla do sběrného místa v Semonicích. Velká místnost plná krabic. Jedna fotka malé části.Někde mezi nima jsou i naše krabice.  Celkem naše škola vytvořila  přes 40, kdy naše třída jich měla 34. Super akce. Doufám, že si to příští rok zopakujeme.KJ

dokončujeme balení dárků

Všem dětem děkuji. Vaše aktivita a nadšení byla super. KJ
Balení dárků pokračuje

Dneska není tělák, ale balení dárků a naše nadšení pokračuje. 
Čerti na naší škole

Krabice od bot

Rozjíždíme akci " Krabice od bot". Balili jsme dárky neznámým dětem. Doufáme, že jsme někomu udělali velkou radost.
Akce" odpoledne s rodiči"

Odpolední program v rámci prevence sociopatologických jevů. Beseda o šikaně, o virtuálních závislostech a soutěže s rodiči. Vydařené a příjemné odpoledne, jen škoda, že si nenašlo čas více rodičů.

Pečeme cukrovíDrumbeny

Bubínky, se kterými byla legrace!

Naučný program o recyklaciVýroba keramiky na vánoční výstavu

V prvé řadě mnohokrát děkujeme paní Tymelové za poskytnutí keramické hlíny, příjemně strávené dopoledne a cenné rady ohledně práce s hlínou. Naše vydařené výrobky jste již mohly vidět na školní vánoční výstavě :)

První sníh!

Obrovská radost, když jsme na Novém Hrádku spatřili první sněhové vločky .... :)Ve 4. ročníku!

Hurááá, už jsme "doplavali" do čtvrté třídy! Neuvěřitelně to s dětmi letí.... Doufám, že se nám společně bude dařit tak, jako cely náš společný rok a kousek!  Vaše paní učitelka Barbora ZajíčkováKonec školního roku - akademie a vysvědčeníZávěr 3. ročníku - výlet do ZŠ Krčín

Ani obrovské horko nás neodradilo přijmout pozvání do krásné ZŠ Krčín v Novém Městě nad Metují. Už tady jsme se seznámili s naší nynější novou spolužačkou Sabčou! :) 

Výsledky sběru odpadu pro školní rok 2015 - 2016

HURÁ, HURÁ A JEŠTĚ JEDNOU HURÁ! Děkuji Všem, kteří se zúčastnili sběru odpadu pro tento rok. Pouhých 37 bodů nás dělilo od prvního místa. Umístili jsme se tedy hned za 5. ročníkem na KRÁSNÉM DRUHÉM MÍSTĚ! :)

Za finanční odměnu 3 000 jsem pro děti naplánovala malý sportovní výlet autobusem na pátek 24.6. před prázdninami, a to do Nového Města nad Metují do ZŠ Krčín, kde pro nás žáčci 3. ročníku připravili dopolední program. Za zbylou částku vybavíme třídu, nakoupíme odměny, pomůcky či další užitečné věci.

Děkuji za bezvadnou spolupráci během celého školního roku.

Krásné letní dny přeje

třídní učitelka Barbora Zajíčková :)Když má Filda narozeniny...

...děti jásají, oslavují, mlaskají a ptají se: " Fildo, proč to ta tvoje maminka udělala tak dokonalé? Vždyť to teď ani nemůžeme sníst! Vyřiď jí, ať se příště snaží trochu méně. "  :-)))

Den záchranných složek - DobruškaHrad Kost a pohádkové město Jičín aneb náš školní výlet

Prohlídka hradu Kost se nám líbila. V Jičíně jsme i přes strach z výšek vystoupali na Valdickou bránu a spatřili tak krásný výhled do okolí. Podívali jsme se také do Rumcajsova interaktivního muzea a na závěr navštívili velice zajímavé dětské hřiště. 

Všechny žáčky bych chtěla pochválit! Byli vzorní, paní učitelku si hlídali a tak si to s nimi moc užila! :)Šermířské vystoupení na Novém Hrádku

Umělecká Agentura Pernštejni nám  v Sokolovně uspořádala historický, zábavný a také výukový pořad s historickou tématikou.

Den dětí!

První stupeň si tento den užil na maximum. Malování na obličej, street dance, aerobik, koloběžky, vybíjená, sladké nanuky, diplomy...a hlavně krásné počasí a dobrá nálada.

Domácí mazlíčci dětí ze 4. třídy u nás

Agama vousatá, králík beránek.

Lekce plavání již odstartovaly!

Žáčci jsou na pohyb v bazénu velice natěšení. Středy se vždy nemohou dočkat!

Tvořeníčko, tvořeníProjekt "Ovoce do škol"

.... aneb ochutnávka exotického ovoce a výborné zeleniny. Připravili jsme spolu i FRESH, z rozmixovaného čerstvého ovoce. Ochutnávali jsme, poznávali a také jsme obložili malé bagetky, které jsme snědli :)Poznávání jarních rostlin okolo naší školyMilá návštěva z Anglie!Hodiny anglického jazyka s dobrovolnicí z Déčka

Portugalka Rita jednou za 14 navštěvuje hodiny anglického jazyka. Zapojuje se, vypomáhá a připravuje si různé aktivity pro děti - vše v anglickém jazyce. 

Skupinové práce

Třídní sluníčko i prvouka dětem šla na jedničku!

Jaro je za dveřmi

... vycházka po Novém Hrádku, aby náš nový žáček trefil k holkám na koledu :) 

Tvořeníčko, tvoření

Papírové hudební nástroje, modelína, vesmír, čtvero ročních období.

Preventivní program PROSTOR PRO z HK

Dne 3.3. 2016 jsme se na třetím setkání dozvěděli mnoho důležitých věcí ohledně našich práv a povinností. Za odměnu jsme si zahráli zábavné společenské hry.

Výchovný koncert v tělocvičně

Ve čtvrtek 18.2. k nám zavítali dva milí zpěváci. Zpívali a povídali nám o tom, jak špatné drogy a alkohol jsou. Dozvěděli jsme se mimo jiné i zajímavé informace o známých zpěvácích. Bruslení 15.2. 2015

V tento den k nám také nastoupil nový žáček - měli jsme tedy pěkné seznámení na ledě! 

"Marťanská mise" v Náchodském Beránku

Skupinka zpěváků nás při výchovném koncertě zvedla ze židlí! 

Bruslení 1.2.2016Zimní tvoření

Vyzkoušeli jsme si rezerváž zmizíkem (do inkoustu). Použili jsme techniku se solí a modrou tuší, abychom vytvářeli stejné obrazce jako mráz na oknech. Také jsme stříhali a slepovali sáňkaře.

Hurá sníh!

Vycházka o výtvarné výchově. Land art - neboli umění v přírodě, sáňkování a hra se sněhem. Také jsme se pokusili společnými silami vyšlapat na školním hřišti velkého sněhuláka! Snad je na posledních fotografiích alespoň maličko viditelný....

Vánoční besídka 18.12.2015

Stromeček, dárečky, koledy, housličky, flétničky, svíčky, cukroví, dobrá nálada...zkrátka atmosféra Vánoc jak má být! 

Tímto Vám přeji pohodu, zdraví a lásku. Užijte si vánoční svátky, odpočněte si a v novém roce 2016 vše jen to nejlepší!

S pozdravem Barbora ZajíčkováVánoce jsou za dveřmi - pečeme cukroví!Mobilní planetárium

Zábavně-vzdělávací programy Mobilního planetária sklízí na českých školách úspěch, takže jsme neváhali a na Nový Hrádek si je také pozvali. 15.12. v místní sokolovně vyrostla nafukovací kupole, uvnitř které probíhala zajímavá projekce. Žáci leželi na zádech a užívali si pohled do „vesmíru“. Nadšení byli nejen oni. J

www.mobilniplanetarium.czDruhá návštěva preventivního programu PROSTOR PROPlenární zasedání + konzultace 10.12. 2015

Ve čtvrtek 10. 12. 2015 v 16.00 se v tělocvičně školy koná plenární zasedání a od 16.30 do 18.00 je konzultační odpoledne. Prosím, vezměte s sebou 200 Kč do třídního fondu. Děkuji


Vánoce na Hrádku u Nechanic

I přes sychravé počasí se nám vánočně vyzdobené interiery zámku moc líbily. Výlet zahájil advent  a zároveň v nás příjemně probudil vánoční náladu.

Naše třída v zimním kabátě

Vyrobili jsme adventní věnec, ukryli do něho sladké sušené ovoce a společně začali odpočítávat dny do Vánoc.

Posíláme dopis!

Na hodině slohu jsme psali dopis, a tak jsme ho také společně hodili do poštovní schránky. Většina dopisů (včetně obrázků uvnitř) putují do fakultní nemocnice v HK, kde se právě léčí naše milá žačka.                        Moc na ni myslíme a těšíme se, až se nám do třídy zase vrátí!

Jak vypadají naše hodiny výtvarné a pracovní výchovy - PODZIM

Na stromě nyní máme tzv. podzimní zavařeninu, vyrobili jsme houby z přírodnin a díky své fantazii jsme se  v době svátku Dušiček a Halloweenu přesunuli do strašidelného prostředí.

Návštěva preventivního programu PROSTOR PRO z HK

Mladí pracovníci z PROSTOR PRO spolupracují se školami v Královéhradeckém kraji v oblasti preventivních programů a pomáhají tak žákům i učitelům v běžných, ale i v obtížných životních situacích. 

V pondělí 2.11. 2015 navštívili naši školu, včetně naší třídy. Tento program žáci zahajují vždy ve 3. třídě a ukončují 5. ročníkem. Časová dotace programu je 8 vyučovacích hodin práce se třídou (4 setkání po 2 vyučovacích hodinách během jednoho školního roku).  Na konci každého školního roku třída obdrží vyhotovenou závěrečnou zprávu - hodnocení třídy.

První setkání proběhlo "na jedničku". Děti se seznámily s návštěvou, zábavnou formou sepsaly pravidla chování a zahrály si velice zajímavé hry. Na další setkání, které proběhne v pondělí 14.12.2015se všichni už moc těšíme. 

Preventivní program na rok třídu stojí 1 500 Kč, z toho 500 Kč hradí ZŠ. Je to tedy celkem 63 Kč na žáka. 
Program byl zaplacen z třídního fondu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               www.prostorpro.cz


Ukliďme svět

I třeťáčci se zúčastnili projektu Ukliďme svět. Společně jsme poklidili okolí školy (jídelny, náměstí) a měli tak radost z dobře odvedené práce.                                                                                                                                                                                                                                                                                                              


Naše třída připravena aneb 1. září 2015

Strom, který vzadu ve třídě přes letní prázdniny vyrostl, slouží jako nástěnka pro naše výtvarné výrobky.
8. třída

9. třída