Zprávy ze tříd

Zde budou zveřejněny informace pro žáky i rodiče z jednotlivých tříd.

Adaptační kurz

Doučování z matematiky

Naše škola nabízí žákům 6. třídy doučování z matematiky zaměřené na dovysvětlení a procvičení učiva z matematiky 6. třídy dle potřeb žáků. Kroužek je financován z fondů EU, pro vaše děti tedy zdarma. Přihlášení je závazné.

Scházet se budeme každou středu od 700 v 6. třídě s p. učitelkou Knoulichovou. Začínáme 18.9.2019

Setkání 5. tříd

V pátek 14. června se sešli žáci 5. tříd z Olešnice v Orlických horách, České Čermné a Ohnišova v ZŠ Nový Hrádek. Společně plnili úkoly z českého jazyka, vlastivědy, zahráli si turnaj ve vybíjené a vyrobili si z papíru motýlka. Na závěr dostali upomínkové předměty od MAP /Pohoda venkova/, která tuto akci podporovala.

Preventivní program Prostor Pro

Zápis do 1. třídy

Páťáci se převlékli za pohádkové postavy a provázeli budoucí prvňáčky zápisem.

Exkurze do Prahy

Dne 14. května jsme se vlakem vydali do Prahy. Prošli jsme Petřín, Karlův most, Staroměstské náměstí a Václavské náměstí.

Podzimníčci

Děti se prošly podzimní přírodou a část z ní přinesly do školy, aby si udělaly podzimníčky. Některé dřevěné části pomohli připravit rodiče a prarodiče. Jsou tu ale i žáci, kteří si polínka nařezali sami. Toto podzimní tvoření se vydařilo.

Exkurze do planetária

V pátek 19. května jsme byli na exkurzi v hradeckém planetáriu. Projekční technologie nového planetária umožňuje virtuální cestování prostorem a promítání filmů, jež diváka zcela obklopují. Při současném špičkovém rozlišení a díky velkému kontrastu vytváří dokonalou iluzi temné noční oblohy. Tím je královéhradecké digitální planetárium v České republice zcela unikátní.

Projekt ovoce a zelenina do škol

Dne 4. května proběhl tento projekt na 1. stupni. Naše třída si zvolila přípravu zdravých pomazánek ze zeleniny. Děti ve skupinách připravily jednohubky, které poté ochutnávaly a hodnotily. Na závěr si udělaly ovocný salát.

Čarodějnické učení

Malé čarodějnice a čarodějové v naší třídě vymýšlejí lektvary a popisují čarodějnici Agátu z temného lesa.

Připravujeme se na Velikonoce

Ve výtvarné výchově jsme zdobili věnce.