Zprávy ze tříd

Zde budou zveřejněny informace pro žáky i rodiče z jednotlivých tříd.


1. třída

2. třída

3. třída


Miluláš

V pátek, 6. 12. nás navštívil Miluláš se svou početnou družinou. Zazpívali jsme si písničky, hodné děti pochválil a těm zlobivějším dal malé kázání a ukázal peklo. Všechny slíbily, že budou hodné, a proto byly obdarovány dárečky.

Vánoční výstava

Vyráběli jsme při hodinách VV a PV a spoustu výrobků přinesly děti i z domu. Tímto bych chtěla poděkovat dětem a rodičům za krásné nápady a vyrábění ve volném čase. Děti si výstavu a prodej moc užily, byly nadšené.


PROSTOR PRO

Opět nás navštívily pracovnice z PROSTORU PRO, povídali jsme si a hráli si. Moc se nám to líbilo.


HalloweenV přírodě

Poslední krásné dny trávíme na tělocviku v přírodě.

PROSTOR PRO

Dne 17. 10. 2019 nás ve třídě navštívily pracovnice z organizace Prostor Pro. Povídaly si s námi a hráli jsme různé hry. Moc se nám to líbilo  těšíme se na příští návštěvu.

Ježci

Další podzimní vyrábění. Bylo to náročné, ale výsledek stojí za to.

Hasiči Velké Poříčí

Moc moc moc jsme si to užili. Bylo to super. Děkujeme.

Podzimní vyrábění - MIMONI

V hodinách pracovního vyučování vyrábíme a ještě určitě budeme vyrábět z přírodnin.


Třídní schůzka 17. 9. 2019

informace z třídní schůzky najdete zde
Včeličky

V pátek, 31. 5. 2019 nás čekala výprava za včelkami ke Grulichom na Doly. Cestou tam pro nás paní Grulichová připravila šipkovanou s úkoly, pan Grulich nám moc krásně popovídal o včeličkách a všechno ukázal, zodpověděl všechny naše dotazy. Na závěr jsme si dali sladký med. Při zpáteční cestě jsme si ještě pohráli v lese a už se těšili na oběd v jídelně.


Školní výlet

V pátek, 24. 5. 2019 jsme se společně s prvňáky a třeťáky vypravili na hrad Kunětická hora a do Perníkové chaloupky. Počasí nám přálo, výlet jsme si užili a všichni se šťastní a zdraví vrátili domů.

Oslava

Děti připravily pro paní učitelku velké překvapení, oslavu jejích narozenin. Vše bylo utajené do poslední chvíle...Dort, dárečky, pohoštění...Odměnou za to jim den bez učení, vycházka do přírody, trochu tělocviku, pohádka a žádný domácí úkol.

E- liška

Do naší tělocvičny zavítala opravdová ochočená liška Mia se svým pánečkem, který nám vyprávěl moc zajímavých věcí. Mohli jsme si ji i pohladit.

Ponožkový den

S ostatnímu třídami naší školy jsme se zapojili do akce Ponožkový den - na každou nožku jinou ponožku a vysvětlili jsme si, proč tomu tak je.

Výtvarná výchova

Vyzkoušeli jsme, jaké je to malovat ústy, rukama, nohama. Moc nás to bavilo a užili jsme si spoustu legrace.

Bruslení

I letos jsme vyrazili společně s ostatními na zimní stadion do Nového Města nad Metují, vyzkoušet, jaký je led...Studený a tvrdý. To jsme poznali, několikrát. Letos jsme byli dvakrát a vypravilo se nás už 10.


Pernštejni - Řím

Zavítala k nám skupina historického šermu. Poznali jsme spoustu nového z období starověkého Říma.

Vánoční zpívání na schodechMikuláš a jeho družina

I letos nás byl navštívit Mukuláš se svou družinou, aby se poptal, jací jsme byly během roku. Zazpívaly jsme naši oblíbenou písničku ( Za 100 let), dostaly dobrůtky. Zvládly jsme to a to je hlavní.


Vánoční výstava

V pátek, 30 11. 2018 jsme se vypravili na vánoční výstavu do Nového Města nad Metují ( kino) . Děti nakoupily, utratily většinou všechny penízky, ale hlavní byla spokojenost. Když už je bolely nohy nebo došly penízky, odpočinuly si u pohádky v kině.

Beseda s panem spisovatelem

V pátek 9. 11. k nám zavítal pan spisovatel Josef Lukášek. Vyprávěl nám mnoho zajímavých věcí o sobě, svých knížkách a na závěr nám jednu pohádku ze své knížky Pohádky z Orlických hor přečetl.


Slavíme!

I naše třída se připojila k oslavám 100 let založení Československé republiky. Vyrobili jsme si knížku, malovali lípu, zpívali hymnu...Bylo to hezké dopolene.

Maňáskové divadlo

Během přestávek, ale někdy i v hodině hrajeme spolužákům divadlo, které si sami vymyslíme.

Kino Nové Město nad Metují

Koncem září jsme se zasmáli u Pata a Mata.


Poslední červnové dny 1. třídy

Poslední dny 1. třídy jsme si užívali, pizza a tak trochu "jiná" třída.

Výlet naší třídy

Dnešní výlet do Sněžného na chatu Horalku se opravdu vydařil.

Pernštejni

Staré pověsti české...

Countrio Hodonín

Ke Dni dětí nás navštívila hudební skupina Countrio. Děti si poslechly krásné písničky, kdo znal, zpíval nebo tancoval...

Pasování na čtenáře

Dnes se z nás stali opravdoví čtenáři...

Výlet na Dolní Moravu

Byl to náš první školní  výlet do zážitkových parků na Dolní Moravě- Mamutíkův vodní park a Pískový svět. Moc jsme se těšily a výlet si pořádně užily.

Návštěva knihovny Nový HrádekDivadlo v MŠ Nový HrádekUklízíme ČeskoPříprava na karneval v družiněNaši lyžaři na ZOHPracovní výchovaVánoční besídka

Pravá vánoční nálada - cukroví, stromeček, dárky, koledy, pohádky, hraní ...

Předvánoční úklidMikulášská nadílkaMatematický králVyrábíme strašidelné masky1. září 2017

Vše je připraveno, prvňáčci můžou přijít!
4. třída

5. třída

6. třída

7. třída

8. třída

9. třída