Zprávy ze tříd

Zde budou zveřejněny informace pro žáky i rodiče z jednotlivých tříd.

Návštěva nebe a pekla

V pátek 6.12. jsme byli ze třídy odvedeni dvěma anděly na místo, kde se sešlo nebe s peklem. Od nebeské brány k nám sestoupil Mikuláš s dalšími anděly a druháčkům předaly zaplněnou andělskou listinu. Děti si se svatou družinou zazpívaly Rolničky a když už chtěly odkráčet zpět do třídy, z pekla se vyrojili čerti a pár dětem pomazali obličej. Aby děti dostaly od čertů nadílku, musela paní učitelka přeskočit metličku. Moc pěkné setkání jsme prožili.

Listopad, měsíc v duchu tvořivém

V listopadu se nám neustále opakovala věta "Tvoříme na vánoční výstavu". Bylo to náročné, ale nakonec se naše energie zúročila, protože se na akci s názvem Vánoční výstava výrobky líbily a většina z nich se prodaly. Hodně nám také přispěly vaše darované výrobky. Tímto bych chtěla moc poděkovat za pomoc a podporu této akce.

Děti si vyzkoušely na vlastní kůži, co obnáší výroba různých předmětů - stříhání a lepení přáníček, motání a zdobení závěsných ozdobiček, vázání křídel a lepení anděla jako zápich, míchání těsta a pečení ovesných sušenek, stříhání jmenovek na dárky, skládání a zdobení dárkových tašek, lepení šupinek kapříkům,malování obrázku na keramické misky,...které nakonec mohly prodat zákazníkům. Všichni tím žili a radost měli, že se akce povedla. Za vydělané peníze si před Vánocemi zajdeme do cukrárny na zákusek a pití :-)

Adventní tvoření s rodiči

Ve čtvrtek 28.11.2019 odpoledne jsme se ve třídě sešli s rodiči a prarodiči na Adventním tvoření. Příjemnou vánoční atmosféru nám děti navodily zpěvem vánočních písní doprovázené žáky klavíristkou Maruškou a violoncellistou Františkem.  Občerstvení  v podobě kávy, čaje a domácích sušenek pečených žáky nám zpříjemnilo společné tvoření. Žáci a rodiče si pak odnášeli krásné adventní věnce, vánoční dekorace a letos velice atraktivní vánoční skřítky. Myslím si, že se odpoledne vydařilo a výrobky těší a zdobí vaše domovy. Děkuji za hojnou účast.

Třídní učitelka Eva Voborníková

Klíčování druháků

Ve čtvrtek 24.10. 2019 byl připraven skvělý program tzv. KLÍČOVÁNÍ pro žáky 2. třídy v Obecní knihovně v Novém Hrádku. Poštovní balíček až ze Severního pólu adresovaný druháčkům došel právě včas. Kromě úkolů a pomůcek také obsahoval ledního medvěda, který je celým programem provázel. Dále měli možnost poznat vzácnou návštěvu tetu Severýnu, která dětem četla spletené pohádky. Nej aktivitou bylo ztvárnění živých písmenek. Všichni byli moc nadšení. Na závěr je třeba říct, že žáci rozklíčovali všechny úkoly, hádanky a šifry z balíčku a zjistili, že nové znalosti a informace naleznou v knihách nebo v jiných napsaných textech a dovednost čtení je nedílnou součástí každého vzdělaného člověka. Na památku každý dostal KLÍČ  se jménem a do třídy společnými silami vyrobenou Knihu abecedy. Tímto bych chtěla moc poděkovat paní Langrové, paní Grimové a Kačce za báječný zážitek.

Tentokrát příběh, když se podzim dostane do třídy :)

Zadání jednoho z domácích úkolů bylo, dones pytlík podzimních plodů. A co se stalo? Ve třídě se sešla hromada kaštanů, šišek, šípků, jeřabin, žaludů, bukvic, ořechů a samozřejmě listí...co s takovým množstvím? Přece vzdělávat se. V matematice jsme je třídili dle velikostí, počtu, barvy, tvořili jsme s nimi názorné početní operace. V češtině jsme si při četbě o šípku vyzkoušeli skutečnou chuť čerstvého šípku, v listí jsme hledali písmenka, ze kterých se skládaly názvy listnatých stromů, při tělocviku jsme si zahráli na veverky, které si hromadily ořechy do svých domečků, s dýněmi a šiškami hráli petangue a samozřejmě nejvíc jsme se vydováděli při výtvarné či pracovní výchově - podzimní víla, podzimáčci, mandaly,...Ukázky opět prozradí více. A sladkou tečkou bylo pečení povidlových šátečků. Mňam. Děkujeme PODZIME, za tvoje dary.

Máme rádi zvířata

Téma, které se nám prolínalo do všech předmětů a skoro měsíc jsme měli o čem mluvit. Žáci si vyzkoušeli vytvořit ohrady pro zvířátka ze ZOO, zjišťovali, čím se živí, jak se dostanou do zahrad, jaké zajímavosti lidé o nich vypozorovali. Mluvili jsme i o ostatních zvířatech z volné přírody i z různých koutů světa. Nakonec si s vlastnoručně vyrobenou škraboškou oblíbeného zvířete sehráli žáci scénky, často s humorným obsahem. Nestihlo se vše zdokumentovat, ale vyprávět bychom mohli dost dlouho. Na ukázku alespoň pár fotek z tvoření.

Jak jsme začli? Ve šmoulím stylu :-)