Zprávy ze tříd

Zde budou zveřejněny informace pro žáky i rodiče z jednotlivých tříd.

1. třída

2. třída

Třídní schůzka 17. 9. 2020

Program:

1. zpráva třídního důvěrníka

2. Prospěch a chování

3. Různé: kroužky, soutěž, hygiena, finance, ovoce do škol, pomůcky...

Zápis z třídní schůzky ZDE

Odpočinek v parku

Pasování čtenářů

Prvňáčci mají první rok téměř za sebou. Stihli toho opravdu hodně a v poslední koronavirové době to neměli opravdu lehké. Přesto se naučili číst, psát velká i malá písmena a počítat do 20. Proto si zasloužili být pasováni na čtenáře. Sešli jsme se v knihovně v Novém Hrádku, kde paní knihovnice dětem přečetla pohádku o špačkovi Kamilovi, rytíř s dvorní dámou pasoval čtenáře a děti za odměnu dostaly odznaky, pasovací glejt a krásnou knihu od Městyse v Novém Hrádku.

Úkoly na 12. týden

Dobrý den, milí rodiče, posílám úkoly na 12. týden. zde

Projekt Evropa

V pátek jsme se učili trochu jinak. Děti procházely ve skupinkách různými stanovišti, na kterých se dozvídaly informace o některých státech Evropy. Navštívily Anglii, Slovensko, Itálii, Francii, poznaly vlajky států a hlavní města, zatančily si polku a mazurku a nakonec si upekly minipizzu.

Návštěva z mateřské školky

26. února nás navštívily děti z MŠ, které v dubnu čeká zápis do první třídy. Předškoláci společně  s prvňáčky si poslechli pohádky, namalovali obrázky, zahráli hru  a zopakovali si geometrické tvary. Děti se tu setkaly se svými kamarády a prohlédly si školu. Nakonec si děti vzájemně předaly sladké dárečky a vyfotily se.

Písmenková abeceda

Stavíme písmena ze stavebnice a skládáme věty.

Vánoce

Přejeme všem krásné Vánoce, v novém roce hodně zdraví, štěstí a lásky. Prvňáčci

Třídní schůzka 12. 12. 2019

Děkuji p.Kloučkové a p. K. Zelené za poskytnutí materiálu, pečení a jmelí na vánoční výstavu.

Děkuji rodičům, kteří pomohli zajistit dárky pro děti na Vánoce.

Přeji Všem rodičům a dětem krásné Vánoce plné pohody, klidu a lásky.

Třídní schůzka 12. 12. 2019

Vánoční výstava

Některé výrobky si děti vyrobily samy, s ostatními jim pomohli dospělí. Rodičům za pomoc děkujeme.

Čerti

6. prosince k nám do školy přišel Mikuláš, andělé a čerti. Mikuláš pochválil hodné děti,  trochu pokáral ty zlobivější a předal dětem dárky. Ve třídě s námi je praktikantka Zuzka.

Psaní v 1. třídě

Všechny děti píší pěkně, mám z nich radost.

Výtvarná výchova - podzimníček

Psaní-cviky

3. třída

4. třída