3. ŠPP
  5. Základní informace

Základní informace

Školní poradenské pracoviště poskytuje bezplatné poradenské a konzultační služby žákům, jejich rodičům a pedagogům.

ŠPP na Základní škole v Novém Hrádku je tvořeno zástupci vedení školy, výchovným poradcem, metodikem prevence, kteří úzce spolupracují s třídními učiteli a ostatními pedagogy. Všichni zástupci ŠPP se scházejí každý měsíc na společné schůzce.

ŠPP je zakotveno ve vyhlášce č. 72/2005 o poskytování poradenských služeb ve školách  a školských poradenských zařízeních.

Činnost našeho ŠPP je zaměřena převážně na:

• Poskytování služeb kariérového poradenství společně s kariérovým vzděláváním.Přípravu podmínek a rozšíření možností integrace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům nadaným.
  • Prohloubení a zkvalitnění včasné intervence při aktuálních problémech.
  • Budování příznivého sociálního klimatu pro integraci kulturních odlišností a přijímání sociálních odlišností.
  • Prevenci sociálně patologických jevů (např. šikana, kyberšikana, závislosti, agresivita, rasismus,…..).
  • Posilování péče o žáky s neprospěchem a vytváření podmínek pro jeho snižování.
  • Prohloubení a podporu spolupráce mezi rodiči a školou.
  • Propojení poradenské služby školy s externími poradenskými pracovišti.