Práce žáků ŠD

Vánoční odpoledne s dárečky pod stromečkem ve školní družince

Je 19. prosince 2013 , čtvrtek odpoledne , všichni jsme se vrátili z oběda a netrpělivě čekáme na kouzelné zazvonění zvonečku , který nás přesune do školní cvičebny. Zde na nás čeká vánoční stromeček s vééééééélikou hromadou dárečků schovanou pod vánočním ubrusem, a stůl plný cukroví a dětského šáňa. Za zvuků vánočních koled jsme v tichosti vstoupili do místnost , každý dostal kelímek s pitíčkem a všichni jsme si navzájem popřáli hezké vánoční svátky, připili si na zdraví a zazpívali pár koled. Potom jsme si společně zahráli několik her a zatancovali si. Asi po necelé hodině dovádění nastal ten správný čas na rozbalování dárků . Vytvořili jsme několik skupin a každá si z té velké hromady vzala jeden, dva dárky , našla si svůj koutek, dárek rozbalila a pohrála si s ním . Během celého odpoledne jsme stihli pohrát a prohlédnou si vše , co nám Ježíšek pod stromeček přinesl . Nakonec jsme všechny hračky přenesli do družiny , tělocvičnu uklidili a těšili se na pátek , poslední školní den v roce 2013.

Pečeme perníčky

Čertí diskotéka

Po veselém dopoledni s Mikulášem si družina ještě užila čertí disco.

Podzimní výlet a spaní ve škole - školní družina

V závěru října 2012 si školní družina naplánovala výlet a přespání ve škole. Vše se moc povedlo a na fotografie se můžete podívat ve fotogalerii - Podzim ve školní družině.

Odpoledne ve družině - září 2012

V kuchyňce i na návštěvě za hasičského sboru.

Muzeum v Novém Městě nad Metují

Vypravili jsme se objevovat tajemství, která skrývaly truhly našich babiček.

Atletické závody školních družin

Na atletických závodech v Novém Městě nad Metují se nejlépe dařilo Lukáši Holému (bronz ve skoku do dálky, hodu míčkem, stříbro v běhu na 50 m a zlato ve vytvrvalostním běhu), Adélce Čtvrtečkové (stříbro ve skoku do dálky a bronz v běhu na 1500 m), Petru Balcarovi (bronz v hodu míčkem), Jakubovi Syrovátkovi (zlato v hodu míčkem, bronz v běhu na 50 m a zlato ve vytvrvalostním běhu), Danu krivčíkovi (stříbro v hodu míčkem), Anetce Komůrkové (stříbro v hodu míčkem, v běhu na 50 m a v běhu na 1500 m), Nicku Mádrovi (zlato v běhu na 50 m).

Čarodějnické veselí

Páteční nádherné počasí vylákalo čarodějnice k přeletu kopců u Nového Hrádku a školní hřiště bylo vhodným místem pro přistání.

Naší stříbrní medajlisté

V pátek 29. března vybojovalo naše družstvo z družiny stříbrné umístění na turnaji v Novém Městě nad Metují. Gratulujeme!

Pečení koblížků

Moc se nám to pečení povedlo. Mňam

Karneval školní družiny

Rej nádherných masek - takový byl letošní karneval ve školní družině.

Besídka a nadílka před Vánoci

I v roce 2011 naděloval Ježíšek ve školní družině ještě před vánočními prázdninami.

Co jsme vyráběli letošní podzim

Spoustu zábavy jsme si užili hlavně při vyřezávání dýní.

Ve družině až do soboty

Ve škole jsme zůstali v pátek i na noc a užili si opékání buřtů, vaření, pohádky, noční hru i dopoledne na hřišti.

Odpoledne s policisty ve družině

V rámci celoročního projektu školní družiny "Řemesla a povolání" se děti seznámily s prací policistů. Opoledne plné krásných žážitků pomohli dětem prožít pracovníci PČR Náchod a jejich pes Manty - chvíle s ním byly pro děti asi největším zážitkem. Ale ani ostatní "maličkosti" nezůstaly stranou zájmu. Vždyť kde jinde se kluci dostanou k tomu, aby si osahaly opravdovou pistoli? A takové dýchání do alkoholtestru, o které řidiči právě nestojí, se tady setkalo také s velikým zájmem. Za krásné ukázky děkujeme a teď se budeme těšit na hasiče.

Výlet na Střední hotelovou školu v Hronově s překvapením

Na konci března jsme se rozjeli do Hronova. Pozvali nás ze střední hotelové školy, abychom se přijeli podívat, pro koho jsme to vlastně malovali v únoru srdíčka. A protože se vytvořit srdíčkový rekord povedlo a to i naší zásluhou, dostali jsme prima překvapení - míchané nápoje pro každého. Moc se nám tam líbilo.

Trochu jsme sportovali

Veselá svačinka

Soutěž o nejlepšího kuchaře proběhla na konci března ve družině - a jak můžete vidět, nejlepší byly všechny kuchařky a také si všechny zasloužily sladkou odměnu.

Karneval

Družina před Vánoci

Opékání na konci školního roku

Na výletě v Novém Městě

V Náchodě proběhla okresní přehlídka družin

Karneval 2010

Družina na výstavě

Turnaj školních dužin ve vybíjené

Na turnaji ve vybíjené jsme získali stříbro.

Víkend družiny nejen s kouzly

Děvět medailí z turnaje školních družin!

Na letošním turnaji školních družin jsme sbírali medaile všech disciplín - více zde - Turnaj školních družin

Školní družina v okresním městě

Miss 2009 ve školní družině

Karneval