Výchovné poradenství, Školní metodik prevence

ŠKOLNÍ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ (ŠPP)

Školní poradenské pracoviště poskytuje bezplatné poradenské a konzultační služby žákům, jejich rodičům a pedagogům.

ŠPP na Základní škole v Novém Hrádku je tvořeno zástupci vedení školy, výchovným poradcem, metodikem prevence, kteří úzce spolupracují s třídními učiteli a ostatními pedagogy. Všichni zástupci ŠPP se scházejí každý měsíc na společné schůzce.

ŠPP je zakotveno ve vyhlášce č. 72/2005 o poskytování poradenských služeb ve školách  a školských poradenských zařízeních – viz

Činnost našeho ŠPP je zaměřena převážně na:

·     Poskytování služeb kariérového poradenství společně s kariérovým vzděláváním.

·     Přípravu podmínek a rozšíření možností integrace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům nadaným.

·     Prohloubení a zkvalitnění včasné intervence při aktuálních problémech.

·     Budování příznivého sociálního klimatu pro integraci kulturních odlišností a přijímání sociálních odlišností.

·     Prevenci sociálně patologických jevů (např. šikana, kyberšikana, závislosti, agresivita, rasismus,…..).

·     Posilování péče o žáky s neprospěchem a vytváření podmínek pro jeho snižování.

·     Prohloubení a podporu spolupráce mezi rodiči a školou.

·     Propojení poradenské služby školy s externími poradenskými pracovišti.

Služby ŠPP zajišťují:

Ředitelka školy: Mgr. Lenka Dudášková