Výchovné poradenství

"Kam jít studovat nebo se učit po základní škole?"

Na tuto otázku pomáhá najít odpověď výchovný poradce.

Výchovným poradcem ZŠ Nový Hrádek je paní učitelka Krbalová. Informace k volbě povolání budou z její strany poskytovány pravidelně v rámci schůzek SRPDŠ i "dnů otevřených dveří"a "konzultačních odpolední". Termíny budou sdělovány rodičům prostřednictvím žáků a zveřejňovány na stránkách základní školy.

Žáci budou o možnostech dalšího studia na středních školách informováni průběžně podle ročníků a termínů pro podávání přihlášek.

Rodiče si mohou sjednat osobní schůzku telefonicky nebo prostřednictvím e-mailové adresy: krbalova.m@zsnovyhradek.cz

K orientaci v nabídce vzdělávání středních škol doporučujeme "Důležité odkazy" na našich stránkách. Zároveň doporučujeme k informaci portál Ministerstva práce a sociálních věcí, kde lze vyhledávat i další údaje o úspěšnosti umístění, respektive počty neúmístěných absolventů škol apod. (ke stažení ze stránek MPSV - zde).

Jak to vidí "obec rodičů" - podívejte se na tento odkaz - portál AZ RODINA.

Národní ústav odborného vzdělávání připravil s Evropským sociálním fondem (EU) a MŠMTV Informační systém o uplatnění absolventů škol na trhu práce (ISA)- viz: ISA - aktualizace a inovace dat