Klíčování druháčků

Ve čtvrtek 24.10. 2019 byl připraven skvělý program tzv. KLÍČOVÁNÍ pro žáky 2. třídy v Obecní knihovně v Novém Hrádku. Poštovní balíček až ze Severního pólu adresovaný druháčkům došel právě včas. Kromě úkolů a pomůcek také obsahoval ledního medvěda, který je celým programem provázel. Dále měli možnost poznat vzácnou návštěvu tetu Severýnu, která dětem četla spletené pohádky. Nej aktivitou bylo ztvárnění živých písmenek. Všichni byli moc nadšení. Na závěr je třeba říct, že žáci rozklíčovali všechny úkoly, hádanky a šifry z balíčku a zjistili, že nové znalosti a informace naleznou v knihách nebo v jiných napsaných textech a dovednost čtení je nedílnou součástí každého vzdělaného člověka. Na památku každý dostal KLÍČ  se jménem a do třídy společnými silami vyrobenou Knihu abecedy. Tímto bych chtěla moc poděkovat paní Langrové, paní Grimové a Kačce za báječný zážitek.